Tilbake til startsiden - Den Norske Veterinærforening
Norsk veterinær- tidsskrift
Arrow Abonnere
Arrow Annonsere
Arrow Skrive
Cyniclomyces guttulatus-lignende sopp som mulig årsak til gastroenteritt hos hund – en kasusbeskrivelse
https://www.medlemsradgiveren.no/bank/bank_forside.html?companyId=1788
http://www.vesoapotek.no
http://www.allianceapotek.no
http://www.aquatic.as/page/8522/
Tilbake til startsiden - Den Norske Veterinærforening
08.07.2010 Av Steinar Tessem Skriv ut Skriv ut

Du befinner deg her: Hjem / Nyheter / stipend særforeninger vitenskapelig fond

Utlyser fem stipendier til medlemmer i DNVs særforeninger

Intervet / Schering Plough Animal Health ISPAH og Den norske veterinærforening (DNV) lyser med dette ut fem reise- og utdanningsstipendier: Fire stipendier fra ISPAH til henholdsvis AVF, HVF, PVF og SVF, ett stipendium fra DNV (DNVs Faglig / Vitenskapelige Fond) til FVS.


Kompetanseheving: Stipendiene er hver på kr 10 000 kroner og gis til et enkelt medlem i hver av særforeningene til reiser eller mindre forskningsprosjekter hvor formålet er kompetanseheving innen den enkeltes fagområde.

Midler til deltakelse på kurs og kongresser gis kun dersom dette er et ledd i et målrettet og systematisk videre- og/eller etterutdanningsopplegg.


Rapport: Stipendmottakerne skal utarbeide en faglig rapport for publisering i Praksisnytt, Smådyrpraktikeren eller Norsk veterinærtidsskrift.


Søknadsfrist: Kortfattet søknad med prosjektbeskrivelse og budsjett sendes DNVs sekretariat innen 15. september 2010. Tildeling av stipendier meddeles på særforeningenes høstkurs.


 

Kontakt i Den norske veterinærforening er fagsjef Ellef Blakstad, ellef.blakstad@vetnett.no

 

Ledige stillinger
Særforeningene:
AVF: Hjem|Forum
HVF: Hjem|Forum
PVF: Hjem|Forum
SVF: Hjem|Forum
FVS: Hjem|Forum

Den norske veterinærforening
 
Pb. 6781 St. Olavs pl.
0130 Oslo

Besøksadresse:
Keysersgate 5
0165 Oslo

Tel 22 99 46 00
Faks 22 99 46 01
E-post dnv@vetnett.no
Løsningen: Webscape
Design: Kaleido